Informacje dla Klientów w zw. z pandemią

 • W związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa, podejmujemy szereg działań w trosce o zdrowie naszych Klientów i Pracowników oraz dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować niedogodności związane z bieżącą obsługą Klientów naszego Banku.

  Zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w Oddziałach i zachęcamy do:

  • korzystania z bankowości internetowej
  • kontaktu drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • kontaktu telefonicznego
   • 42 712 21 12 (Sekretariat)
   • 42 712 21 12 wew. 11, 17, 18 (Obsługa Firm i Instytucji)
   • 42 712 21 12 wew. 02, 03, 04 (Obsługa Klienta Indywidualnego)
  • realizowanie płatności bez użycia gotówki np. za pomocą karty, poprzez bankowość elektroniczną.
  • wykonywanie przelewów oraz innych operacji bankowych w domu z użyciem bankowości internetowej.

  Jednocześnie informujemy, że na bieżąco śledzimy wszelkie komunikaty dotyczące koronawirusa wydawane przez organy administracji państwowej i służby sanitarne.

  Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować niedogodności związane z bieżącą obsługą Klientów w Oddziałach naszego Banku. Liczymy na Państwa zrozumienie oraz zastosowanie się do powyższych rekomendacji.

 • Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Łódzkim informuje, iż od dnia 26 marca 2020 r. zmianie ulegną godziny pracy placówek Banku. Nowe godziny otwarcia podane poniżej:

  Centrala
  95-070 Aleksandrów Łódzki, ul. Senatorska 2A
  Godziny otwarcia:
  8.00-16.00

  I Filia w Aleksandrowie Łódzkim 
  95-070 Aleksandrów Łódzki, ul. Ogrodowa 14
  Godziny otwarcia:
  8.00-16.00

  II Filia w Aleksandrowie Łódzkim 
  95-070 Aleksandrów Łódzki, ul. Wojska Polskiego 65/67
  Godziny otwarcia:
  8.00-16.00

  III Filia w Łodzi 
  91-043 Łódź, ul. Powstańców Wielkopolskich 2
  Godziny otwarcia:
  8.30-16.00

  V Filia w Łodzi
  90-125 Łódź, ul. Narutowicza 35/9
  tel./fax. 42 631-12-70
  Godziny otwarcia:
  8.30-16.00

  I Filia w Konstantynowie Łódzkim 
  95-050 Konstantynów Łódzki, ul. Zgierska 23A
  Godziny otwarcia:
  8.00-16.00

  W trosce o bezpieczeństwo Państwa i naszych Pracowników, w obecnym czasie placówki naszego Banku mogą pracować w ograniczonym zakresie lub mogą być zamknięte. Jeśli wizyta w placówce jest niezbędna, prosimy o sprawdzenie wcześniej godzin otwarcia placówki,  Informacje o pracy naszych placówek aktualizujemy na bieżąco w zakładce Nasze Placówki.

 • Uwaga na wyłudzenia „na koronawirusa”

  Obecnie obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego wykorzystują oszuści. To dla nich okazja do wyłudzenia loginów i haseł do bankowości za pomocą fałszywych stron płatności.

  Jak działają oszuści?

  • Używają komunikatów i fałszywych informacje związanych z epidemią koronawirusa. Podszywają się pod instytucje zaufania publicznego takie jak banki, urzędy państwowe, centralne oraz lokalne.
  • Wysyłają wiadomości SMS, w których zawarte są linki prowadzące do fałszywych stron. Celem tego jest wyłudzanie loginów i haseł do bankowości internetowej, a także kodów autoryzacyjnych dających możliwość zatwierdzenia przelewów na rachunek przestępców.
   W niektórych przypadkach linki mogą prowadzić do stron zawierających złośliwy kod powodujący przejęcie urządzenia klienta, na którym otrzymał wiadomość. Powołują się na działania Rządu, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) lub powszechną akcję szczepień ochronnych
  • Przejmują konta np. na Facebooku, a następnie proszą naszych znajomych o przelanie pieniędzy powołując się swoją na nagłą trudną sytuację.

  Ofiary ataków, które nie zachowają ostrożności, mogą stracić swoje oszczędności! Ponadto, ujawniając swoją tożsamość przestępcom mogą doprowadzić do wykorzystania jej do zawarcia w ich imieniu umów i w konsekwencji np. zaciągnięcia zobowiązań finansowych.

  Pamiętaj, że:

  • jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych. Na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele władz państwowych
  • sprawdź w pasku przeglądarki, czy adres internetowy, na który się logujesz do bankowości internetowej, zgadza się z adresem strony naszej bankowości internetowej. Prawidłowy adres to: https://ibank2.bs-aleksandrow.pl

  Jeśli adres jest inny niż zwykle, nie loguj się na tej stronie - nie podawaj tam swoich danych oraz powiadom o tym nasz Bank

  • zawsze czytaj bardzo uważnie treść każdego SMSa z kodem autoryzacyjnym. Zawsze piszemy w nim, czego dotyczy kod autoryzacyjny

  Więcej informacji o wyłudzeniach na stronie Związku Banków Polskich pod linkiem:

  https://zbp.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Uwaga-na-oszukancze-ogloszenia-zwiazane-z-epidemia-koronawirusa

AKTUALNOŚCI

STAWKI REFERENCYJNE

WIBOR 3M (aktualizowany rocznie) 0,27
WIBOR 3M  (aktualizowany kwartalnie) 0,58
WIBOR 3M (aktualizowany kwartalnie dla umów kredytów hipotecznych zaw. od 18.05.2020 r.)  0,27
WIBID 1M

0,04

WIBID 3M 0,38
Redyskonto Weksli NBP 0,11

 

KURSY WALUT

2020-09-17
Obowiązuje od godziny 08:00
USD 3.7526
EUR 4.4528
CHF 4.1373
GBP 4.8447