Karta zbliżeniowa VISApayWave

Korzyści

Dzięki karcie zbliżeniowej Visa PayWave nie musisz już nosić ze sobą gotówki, a dostęp do swoich pieniędzy masz cały czas.

Kartą zapłacisz szybko i wygodnie na każdym kroku - w sklepach, kinie czy restauracji.

Karta umożliwia: 

 • dokonywanie transakcji zbliżeniowych - funkcjonalność zbliżeniowa Visa payWave działa wyłącznie przy transakcjach o niskiej wartości (w naszym Banku do 50 złotych); dokonanie transakcji o wyższej kwocie wymaga przeprowadzenia jej w „tradycyjny” sposób,
  z potwierdzeniem kodem PIN.
 • komfort - klient ma stały dostęp do środków na rachunku, dzięki czemu nie ma potrzeby odwiedzania Banku i nie jest zależny od godzin pracy Banku
 • bezpieczeństwo środków na rachunku karty – każda transakcja powyżej 50 zł jest potwierdzana numerem PIN lub podpisem
 • szybkość - środki w systemie autoryzacyjnym aktualizowane są w momencie dokonania wpłaty na rachunek
 • łatwy i szybki dostęp do gotówki dzięki szerokiej sieci ponad 4500 bankomatów bez prowizji (Zrzeszenia Banku BPS SA, SGB,  BGŻ SA i Planet Cash4You)
 • dokonywanie transakcji bezgotówkowych w placówkach handlowo-usługowych –
  w kraju i za granicą – bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat
 • kontrola nad wydatkami dzięki autoryzacji każdej transakcji oraz możliwości podejrzenia blokady w systemie bankowości internetowej
 • dokonywanie transakcji w internecie
 • poczucie bezpieczeństwa - korzystając z kart płatniczych klient unika konieczności noszenia przy sobie większych kwot pieniędzy i nie naraża się na ich utratę
 • możliwość sprawdzenia stanu środków na rachunku w bankomacie
 • możliwość ustanowienia indywidualnych limitów transakcyjnych do karty
 • bezpłatne ubezpieczenie

W przypadku kradzieży lub zgubienia karty dokonasz natychmiastowego jej zastrzeżenia w każdej placówce Banku lub telefonicznie pod numerem (86) 215 50 50

(serwis jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu)

Szczegóły

Zbliżeniowe karty VISA są akceptowane w całej Polsce. Aktualna lista punktów akceptujących karty zbliżeniowe VISA znajduje sie na stronie internetowej www.visa.pl.

 • przeznaczenie: wydawana posiadaczom rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego
 • dzienne limity karty:
  • maksymalny dzienny limit dla wypłat gotówki – 10 000 zł
  • maksymalny dzienny limit operacji płatniczych – 50 000 zł
 • maksymalny limit transakcji zbliżeniowej – 50 zł
 • okres ważności karty: 3 lata

Korzyści dla Użytkownika

Szybkość


Płatność zbliżeniowa kartą Visa z taką funkcjonalnością trwa krócej niż sekundę. Co więcej, nie trzeba tracić czasu na szukanie drobnych czy wydanie reszty: płatność zbliżeniowa jest szybka i bezproblemowa.

Wygoda


Funkcjonalność zbliżeniowa jest dodana do zwykłej karty płatniczej – można zatem posługiwać się tylko jednym „kawałkiem plastiku”. Do płatności zbliżeniowych wystarczy tylko zbliżyć kartę do czytnika – i już.

Bezpieczeństwo


Instrukcje płatnicze są przekazywane pomiędzy kartą a terminalem w bezpieczny sposób, przy zastosowaniu najwyższej jakości technik szyfrowania danych. Praktycznie nie istnieje możliwość „przechwycenia” danych karty przy płatności zbliżeniowej tylko dlatego, że Użytkownik karty przechodzi obok czytnika.

Czytnik kart zbliżeniowych aktywuje się tylko na krótką chwilę, na wyraźne polecenie ze strony terminala płatniczego. Funkcjonalność zbliżeniowa Visa payWave działa wyłącznie przy transakcjach o niskiej wartości (w naszym Banku do 50 złotych); dokonanie transakcji o wyższej kwocie wymaga przeprowadzenia jej
w „tradycyjny” sposób, z potwierdzeniem kodem PIN.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest limit łącznej wartości transakcji zbliżeniowych, zaprogramowany na każdej karcie. Jeżeli dana transakcja powoduje przekroczenie ustalonego przez Bank limitu transakcji zbliżeniowych możliwych do wykonania daną kartą, to terminal wymusi przeprowadzenie takiej transakcji w „tradycyjny” sposób, z potwierdzeniem kodem PIN. Limit ten zostaje automatycznie „wyzerowany” przy każdej transakcji potwierdzanej kodem PIN.
Warto pamiętać, że odpowiedzialność Użytkownika karty Visa z funkcjonalnością zbliżeniową jest ustawowo ograniczona do równowartości 150 euro – tak samo, jak w przypadku karty płatniczej bez tej dodatkowej funkcjonalności. Ponadto, po zgłoszeniu bankowi-wydawcy karty faktu jej utracenia, Bank przejmuje całkowitą odpowiedzialność za ewentualne transakcje nieuprawnione.

Akceptacja
Karty Visa tego typu mogą być używane i w sposób zbliżeniowy, i „tradycyjny” – dzięki mikroprocesorowi


i paskowi magnetycznemu – wszędzie tam, gdzie znajduje się znak akceptacji Visa, czyli w ok. 24 mln punktów handlowo-usługowych na całym świecie.

Jak to działa?


Funkcjonalność zbliżeniowa Visa payWave pozwala łączyć zalety kart z mikroprocesorem z technologią łączności bezprzewodowej bliskiego zasięgu, dzięki której karta może w całkowicie bezpieczny sposób wymienić informacje z terminalem wyposażonym w czytnik zbliżeniowy.
Jeżeli wartość transakcji nie przekracza 50 złotych, Użytkownik karty nie podaje jej sprzedawcy. Sam zbliża kartę do czytnika, na odległość maksymalnie do 5 cm. Płatność zbliżeniowa trwa krócej niż sekundę, a cała transakcja raptem kilka sekund – bez potrzeby przeciągania karty przez czytnik, wprowadzania kodu PIN czy składania podpisu na wydruku. Wystarczy, że Użytkownik zbliżeniowej karty Visa – widząc czytnik kart zbliżeniowych – poinformuje sprzedawcę, że chce skorzystać z tej formy płatności.


Użytkownik jest natomiast proszony o potwierdzenie transakcji kodem PIN przy płatnościach o większej wartości (powyżej 50 złotych) lub wtedy, gdy został przekroczony limit płatności zbliżeniowych, ustalony dla danej karty przez Bank, który ją wydał.

karta
1Zakup - Sprzedawca wprowadza na terminalu płatniczym kwotę zakupu; czytnik daje sygnał, by zbliżyć do niego kartę.

2. Płatność - kupujący zbliża kartę do czytnika; w ułamku sekundy na ekranie pojawia się potwierdzenie odczytania danych o transakcji.
3. Koniec transakcji- to wystarczy – płatność zbliżeniowa została dokonana, a transakcja zakończona


W przypadku kradzieży lub zgubienia karty dokonasz natychmiastowego jej zastrzeżenia w każdej placówce Banku lub telefonicznie pod numerem (86) 215 50 50
(serwis jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu)

Ubezpieczenie

Do karty debetowej dodajemy automatycznie bezpłatne ubezpieczenie
„PAKIET BEZPIECZNA KARTA”.

Chroni Twoją kartę, Twoją gotówkę i Twoje wydatki!

PAKIET BEZPIECZNA KARTA
:

 • Ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty - pokrywające szkody polegające na utracie środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym Ubezpieczonego – w przypadku jeśli doszło do kradzieży, przywłaszczenia, kradzieży z włamaniem, utraty na skutek rozboju, kradzieży rozbójniczej, wymuszenia rozbójniczego lub zagubienia karty i szkoda powstała na skutek dokonania transakcji przez osobę nieuprawnioną przy użyciu tak utraconej karty - od chwili jej utraty do momentu zastrzeżenia karty.
 • Ubezpieczenie gotówki od rabunku pobranej przez Posiadacza karty z bankomatu - pokrywające szkody polegające na uszczupleniu mienia w wyniku kradzieży z włamaniem, rozboju, kradzieży rozbójniczej, wymuszenia rozbójniczego – jeśli szkoda powstała w ciągu 6 godzin od chwili pobrania utraconej gotówki z bankomatu.
 • Ubezpieczenie zakupionego towaru – pokrywające szkody polegające na uszczupleniu mienia zakupionego za pomocą karty na terenie RP. Przedmiotem ubezpieczenia są towary zakupione za pomocą karty płatniczej, których wartość jest nie mniejsza niż 200 zł. Przedmioty są objęte ochroną w okresie
  30 dni od daty zakupu.
 • Ubezpieczenia mienia – pokrywające szkody polegające na zniszczeniu lub utracie mienia na terenie RP. Przedmiotem ubezpieczenia są: portfel, teczka, plecak itp.., klucze, dokumenty (dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, paszport), karty płatnicze utracone w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego.

W przypadku kradzieży lub zgubienia karty dokonasz natychmiastowego jej zastrzeżenia w każdej placówce Banku lub telefonicznie pod numerem (86) 215 50 50

(serwis jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu)

Kursy walut

Kursy walut2018-10-19 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1671
1 USD3.6278
1 CHF3.6179
1 GBP4.7160
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 3M - średnia 1,70
WIBOR 3M 1,70
WIBID 1M 1,44
WIBID 3M 1,51
Redyskonto Weksli NBP 1,75
więcej